Naše nabídka

U nás máme vše, po čem Vaše oči touží

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Dioptrické brýle</span>

  Dioptrické brýle

  Čtecí nebo odborně dioptrické brýle slouží ke korekci krátkozrakosti nebo dalekozrakosti, případně v kombinaci s dalšími očními vadami. Míra korekce vidění čočkami se vyjadřuje počtem dioptrií. V případě dioptrických brýlí se rozlišuje několik kategorií čoček na optickém základě.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Sluneční brýle</span>

  Sluneční brýle

  Jak již vyplývá z názvu, hlavní funkcí slunečních brýlí je ochrana před slunečními paprsky. Jejich funkčnost splňují zatmavená skla a jsou estetickým a typickým doplňkem k opalování u moře, ale jsou vhodné při jakémkoli pobytu venku. Také v zimě chrání před ostrým sluncem na horách. Moderní sluneční brýle se dnes vyrábějí v různých barevných provedeních a tvarech, staly se módním doplňkem a symbolem pro mnoho profesí. Zrak bychom si měli chránit celoročně, jelikož vzrůstá řada vážných onemocnění způsobených slunečním zářením.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Sportovní brýle</span>

  Sportovní brýle

  Brýle jsou pro mnohé sportovní aktivity nutností – zvlášť u cyklistiky, kde je náš zrak ohrožen škodlivými UV paprsky, ale také poletujícím hmyzem nebo větvemi. Jaké brýle a za kolik je tedy moudré si na kolo pořídit?

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Módní brýle</span>

  Módní brýle

  Sluneční brýle jsou letní nutností. V obchodech je tolik možností a někdy je zkrátka těžké najít ten pravý kousek, který vám přesně padne. Každému sluší totiž jiný tvar.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Dětské brýle</span>

  Dětské brýle

  Výběr dětských brýlí bývá pro řadu rodičů problematické a velmi často se výběr kvalitních brýlí pro děti podceňuje. Rodiče mnohdy vybírají obroučky dle jejich vzhledu nebo výhodné ceny, vždyť z nich „vyrostou“. Často si neuvědomují, že brýle nosí jejich děti, ne samotní rodiče a vzniká při výběru řada chyb.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Klíčenky a svítilny</span>

  Klíčenky a svítilny

  Přívěsek vhodný na klíče, batoh, aktovku či bundu, doplněný LED světlem a zvukem daného zvířátka. Při stisknutí tlačítka dojde k rozsvícení a zároveň bude zvířátko vydávat zvukový doprovod. Udělá radost malým i velkým. Pobaví zvukem pomůže světlem. Z motivů si vybere určitě každý. Stane se denním nerozlučným pomocníkem a může být i talisman pro štěstí.

  Pokračovat ve čtení

 
 • Home
 • Brýle
 • Sluneční

Sluneční brýle

Jak již vyplývá z názvu, hlavní funkcí slunečních brýlí je ochrana před slunečními paprsky. Jejich funkčnost splňují zatmavená skla a jsou estetickým a typickým doplňkem k opalování u moře, ale jsou vhodné při jakémkoli pobytu venku. Také v zimě chrání před ostrým sluncem na horách. Moderní sluneční brýle se dnes vyrábějí v různých barevných provedeních a tvarech, staly se módním doplňkem a symbolem pro mnoho profesí. Zrak bychom si měli chránit celoročně, jelikož vzrůstá řada vážných onemocnění způsobených slunečním zářením.

UV filtr a skupiny propustnosti světla 

Sluneční brýle rozdělujeme do 5 normalizovaných filtrů. Filtr můžete nalézt na stranici společně se symbolem CE (splnění evropských norem). 

Kategorie rozdělujeme od 0 do 4:

Kategorie UV filtru 0

Tato kategorie označuje čiré čočky. Brýle s těmito čočkami se používají, když je zamračeno, pro jízdu na kole nebo při lyžování. Slouží jako ochrana proti větru či mrazu.
0 – propustnost světla: 80 – 100% 

Kategorie UV filtru 1

Nazýváme ji také kategorie rozjasňujících čoček. Jsou to čočky žluté nebo oranžové. Brýle s tímto filtrem využijete hlavně při lyžování a jízdě na kole, když je zamračeno nebo se stmívá. Kromě ochranné funkce navíc rozjasňují okolí při snížené viditelnosti.
1 – propustnost světla: 43 – 80%

Kategorie UV filtru 2

V této kategorii najdeme klasické světle hnědé čočky. Oceníte je při neostrém slunci, využívají se pro běžné nošení a brýle s těmito čočkami mohou sloužit i jako doplněk při jarních nebo podzimních slunečných dnech. Brýlové čočky se slunečním filtrem 2 jsou vhodné také pro řízení, a to zejména v prostředí, v němž dochází k častému střídání slunečního svitu a stínu.
2 - propustnost světla: 18 – 43%

Kategorie UV filtru 3

Do této kategorie spadají čočky, které jsou jednoznačně nejpoužívanější během léta. Hodí se jak na každodenní nošení, tak pro sportovní aktivity. Jejich předností je, že vás dostatečné ochrání před ostrým slunečním svitem.
3 - propustnost světla: 8 – 18%

Kategorie UV filtru 4

Na brýle s tímto slunečním filtrem narazíte většinou jen ve specializovaných obchodech. Chrání zrak horolezců nebo lidí, kteří se pohybují v prostředí s extrémně ostrým sluncem (pouště nebo ledové či sněhové pláně). Tyto brýle se nesmí používat při řízení automobilu.
4 - propustnost světla: 3 – 8% - pro extrémní podmínky

Polarizační filtr

Polarizace

Polarizace

Polarized Glasses

Polarized Glasses

 

Polarizace úzce souvisí s tématem oslnění. K oslnění dochází, pokud se v prostoru nalézá zdroj, který svým zářením narušuje zrakovou pohodu.Světlo se prostorem šíří od zdroje všemi směry a zároveň dochází k odrazům od lesklých ploch. Tím, že se paprsky šíří prostorem neorganizovaně a vytváří v místech odrazu další nekontrolované zdroje, dochází k oslnění. Díky polarizačnímu filtru se však k oku dostávají pouze světelné vlny (paprsky) jedné roviny, čímž je oslnění eliminováno.

Jaké výhody mají polarizační brýle?

Snižují nepříjemné oslnění.

 • Zajišťují jasnější vidění a lepší vnímání kontrastu při intenzivním světle.
 • Umožňují lepší vnímání barev při jasném světle.
 • Snižují únavu očí způsobenou prudkým a jasným světlem.
 • Přispívají k pocitu pohodlí při pobytu na slunci.
 • Snižují riziko oslnění, například během řízení.
 • Jsou skvělým doplňkem pro outdoorové aktivity a sport.
 • Umožňují dobré vidění i ve stínu.

 Fotochromatické – samozabarvující se brýle

Fotochromatické brýle, jsou brýle jejichž čočky reagují na světlo tak, že se zabarvují, nebo naopak odbarvují. Nejčastěji tyto čočky reagují na neviditelné UV záření a fungují tak pouze v otevřeném prostoru. Díky technickému pokroku jsou dnes již na trhu také fotochromatické brýlové čočky, které reagují na viditelné spektrum světla a dokáží se tak zabarvit i za sklem, nejčastěji uvnitř vozu. Asi nejznámější jsou fotochromatické čočky Transitions® stejnojmenné americké firmy Transitions optical. Na trhu jsou však také fotochromatické čočky nové generace – Sensity®, vyvinuté a prodávané japonskou firmou HOYA.  
Photochromatic Lenses
  

Jak fotochromatické brýle (brýlové čočky) vlastně fungují?

Na povrchu každé samozabarvující se brýlové čočky je tenká vrstva obsahující malé krystaly halogenidů stříbra, které tmavnou, pokud jsou vystaveny světlu. Jde o stejný princip, na jakém pracovaly původní fotografické materiály. Na rozdíl od filmů je ztmavnutí brýlových čoček vratný proces. Jakmile dojde ke snížení intenzity světla, brýlové čočky se opět stávají bezbarvými.

Moderní fotochromatické brýlové čočky obsahují místo stříbrných sloučenin, sloučeniny na bázi molekul uhlíku. Takové sloučeniny jsou pak rychlejší jak v zabarvení, tak v odbarvení.

Proces zabarvení probíhá v řádech několika sekund, proto aby Vaše oči byly chráněny co možná nejrychleji pro vystavení slunečním paprskům a škodlivému UV záření a dosahuje intenzity až 85 %

Odbarvení trvá déle a je zpravidla rozděleno do dvou úseků. V prvním se čočka odbarví velmi rychle na intenzitu, která Vám umožní orientaci ve vnitřním prostoru bez slunečního svitu. Druhá fáze, do úplného odbarvení, pak trvá mnohem déle, v řádech několika minut a brýlová čočka se při ní odbarví až na konečných cca 7 %.

Výhody fotochromatických brýlí

 • jsou pohodlné. Můžete používat ve většině případů, ať už uvnitř nebo venku. Není tak třeba sundávat brýle při příchodu z venku, brýle se Vám samy odbarví.
 • nabízejí trvalou ochranu proti UV záření. Už nebudete zapomínat na sluneční brýle. Nemusíte myslet na to kdy je vhodné nasadit sluneční brýle a kdy je naopak zase sundat, této starosti Vás fotochromatické čočky zbaví.
 • jsou k dispozici v mnoha barvách a variantách a dají se vyrobit prakticky pro jakýkoliv dioptrický předpis.
 • jsou k dispozici pro většinu typů brýlových čoček, ať už jednoohniskových, bifokálních nebo multifokálních.
 • mohou Vám ušetřit peníze, zvláště pak u brýlí na předpis, kdy máte čiré a sluneční v jedné obrubě za jedny peníze. Finanční prostředky takto ušetřené mohou být, zvláště u dražších brýlových čoček, nezanedbatelné.
 • Moderní fotochromatické čočky se zabarvují také za sklem auta, tedy bez UV záření.

Nevýhody fotochromatických brýlí

 • v závislosti na značce mohou být rozdíly v rychlosti zabarvování a odbarvování. U předních světových výrobců, jsou tyto rozdíly minimální.
 • za chladného počasí se zabarvují více a za horkého pak naopak méně. Tato nedokonalost je částečně vyřešena u fotochromatických brýlových čoček Sensity Dark® a Transitions X-tractive®. Tyto dva druhy nepotřebují k zabarvení UV záření a jsou tedy dost tmavé i při vysokých teplotách.
 • ztmavují se v závislosti na intenzitě UV záření. Mohou tak nastat situace, kdy i bez slunečního svitu budou Vaše čočky zabarvené, což je sice v pořádku z pohledu ochrany před UV paprsky, nicméně z estetického hlediska to může být na obtíž.

 

 

REVO Lenses

 

   
 https://www.tetadrogerie.cz/clanky/krasa/oblicej/bryle-zvyrazni-vase-rysy-vyberte-si-je-spravne