Naše nabídka

U nás máme vše, po čem Vaše oči touží

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Dioptrické brýle</span>

  Dioptrické brýle

  Čtecí nebo odborně dioptrické brýle slouží ke korekci krátkozrakosti nebo dalekozrakosti, případně v kombinaci s dalšími očními vadami. Míra korekce vidění čočkami se vyjadřuje počtem dioptrií. V případě dioptrických brýlí se rozlišuje několik kategorií čoček na optickém základě.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Sluneční brýle</span>

  Sluneční brýle

  Jak již vyplývá z názvu, hlavní funkcí slunečních brýlí je ochrana před slunečními paprsky. Jejich funkčnost splňují zatmavená skla a jsou estetickým a typickým doplňkem k opalování u moře, ale jsou vhodné při jakémkoli pobytu venku. Také v zimě chrání před ostrým sluncem na horách. Moderní sluneční brýle se dnes vyrábějí v různých barevných provedeních a tvarech, staly se módním doplňkem a symbolem pro mnoho profesí. Zrak bychom si měli chránit celoročně, jelikož vzrůstá řada vážných onemocnění způsobených slunečním zářením.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Sportovní brýle</span>

  Sportovní brýle

  Brýle jsou pro mnohé sportovní aktivity nutností – zvlášť u cyklistiky, kde je náš zrak ohrožen škodlivými UV paprsky, ale také poletujícím hmyzem nebo větvemi. Jaké brýle a za kolik je tedy moudré si na kolo pořídit?

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Módní brýle</span>

  Módní brýle

  Sluneční brýle jsou letní nutností. V obchodech je tolik možností a někdy je zkrátka těžké najít ten pravý kousek, který vám přesně padne. Každému sluší totiž jiný tvar.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Dětské brýle</span>

  Dětské brýle

  Výběr dětských brýlí bývá pro řadu rodičů problematické a velmi často se výběr kvalitních brýlí pro děti podceňuje. Rodiče mnohdy vybírají obroučky dle jejich vzhledu nebo výhodné ceny, vždyť z nich „vyrostou“. Často si neuvědomují, že brýle nosí jejich děti, ne samotní rodiče a vzniká při výběru řada chyb.

  Pokračovat ve čtení

 • <span style="letter-spacing: 0px;">Klíčenky a svítilny</span>

  Klíčenky a svítilny

  Přívěsek vhodný na klíče, batoh, aktovku či bundu, doplněný LED světlem a zvukem daného zvířátka. Při stisknutí tlačítka dojde k rozsvícení a zároveň bude zvířátko vydávat zvukový doprovod. Udělá radost malým i velkým. Pobaví zvukem pomůže světlem. Z motivů si vybere určitě každý. Stane se denním nerozlučným pomocníkem a může být i talisman pro štěstí.

  Pokračovat ve čtení

 

Módní brýle

Klíčové je v tomto případě znát svůj tvar obličeje. Vyberte si nový kousek podle našeho návodu. Nejprve tu máme základní pravidla bez ohledu na to, jaký tvar obličeje máte. Horní kraj brýlí by měl kopírovat obočí, neměl by ho přesahovat. Dejte si pozor i na to, abyste měli správnou šířku nosníku, ta určuje pohodlí nošení a správnou pozici brýlí.

BRÝLE ZVÝRAZNÍ VAŠE RYSY. VYBERTE SI JE SPRÁVNĚ

Pro ženy i pro muže platí stejné pravidlo
Kulaté, hranaté, nebo brýle bez obrouček, barevné, nebo nenápadné? Jak vybrat správné brýle, které se vám budou hodit k očím a tvaru obličeje, které zvýrazní vaše rysy?

Tvar Obličeje

Pro ženy s oválným obličejem máme dobrou zprávu: stejně jako v případě účesů vám sedne téměř vše. Můžete si tedy dovolit si s výběrem pohrát.
Naopak oválné tvary brýlí se skvěle hodí pro čtvercový tvar obličeje.
Obličej, který je širší v lícních kostech a směrem k bradě se zužuje, má trojúhelníkový tvar. Takovému typu nejvíce sluší brýle s jemnými obrubami. Vyhýbejte se brýlím, které mají výraznou horní linku, ta by vrchní část obličeje ještě rozšířila.

Ženy s kulatým obličejem by se měly zaměřit na to, aby obličej opticky zúžily. Sáhněte proto po hranatých obroučkách. Naopak se vyhýbejte příliš malým brýlím a těm kulatým, ty váš obličej ještě více zakulatí.
Pokud máte delší špičatou čelist a širší čelo, váš obličej má srdcovitý tvar. Vyzkoušejte silné, nebo naopak velmi tenké obroučky. Dolní obruba by měla být nenápadná.

 

 

Oblicej

Brýle jako módní doplněk, který zvýrazní přirozenou krásu

Pokud jsou pro vás brýle spíše nutností a chcete, aby vám co nejméně zasahovaly do obličeje, vsaďte na vrtaná skla - brýle bez obrouček se hodí pro lidi s velkou nebo nějakým způsobem asymetrickou hlavou. „Nenápadně nápadně“ pak působí alternativa v podobě průhledných plastových obrouček, díky kterým si mohou dovolit výraznější tvar brýlí i ti, kteří si mysleli, že na něj nemají dost odvahy ani ideální rysy obličeje. 

Nezapomínejte ani na barvu

Co se týče barevnosti brýlí, záleží hodně na osobnosti. Pokud si nejste jisti, dejte na výběr barvy podle emoční škály – některá barva vám nemusí slušet nebo ji prostě jen nemáte rádi. Stejně tak se některé barvy mohou „tlouct“ s barvou vašich očí či vlasů: zelenoocí lidé by měli vybírat jinou než červenou barvu obrouček a rusovlásky by zase měly dát pozor na výraznou zelenou. „Barvu očí ale i osobitý styl mohou zvýraznit samozabarvovací skla, která jsou dostupná i v odstínech jantarové nebo bleděmodré,“ více zde, jak zvýraznit vaše přirozené rysy. Je to navíc možnost, jak mít univerzální brýle na léto. Sluneční brýle lze samozřejmě udělat i v dioptrické variantě, a to včetně zrcadlových skel.

Velmi módní jsou teď černé plastové obroučky – a v módě asi ještě dlouho zůstanou. Tato barva je velmi univerzální. Umí zvýraznit světlý obličej se světlými vlasy a dodat vážnější, serióznější vzhled či podtrhnout pánský styl s krátkým účesem. U černovlásek naopak mohou působit až nenápadně a velmi přirozeně. Pokud si na černou netroufáte nebo je na vás příliš výrazná, zvolte jiný tmavý tón – hnědá dokáže obličej doslova rozsvítit. Podobně funguje i želvovina, která už pár let ovlivňuje trendy v brýlích, nebo „odvážnější“ odstíny tmavě okrové či teplé tmavě zelené. Světlé tóny jako krémová, béžová nebo pudrově růžová váš obličej naopak zjemní a působí velmi přirozeně.

Stylové brýle ukážou světu vaši osobnost

Na závěr nutno dodat, že ani pro výběr brýlí neexistují přesně daná pravidla. Na každou osobnost lze nasadit tvar brýlí. A záleží jen na vás, zda tu svou budete chtít spíše zvýraznit či potlačit, nebo naopak dát vyniknout vašemu vnitřnímu výraznému já, které neumíte nebo nechcete vyjadřovat jinak. Brýle jsou vedle líčení, účesu a stylu oblékání skvělým a navíc jednoduchým způsobem, jak říct svému okolí, kdo jste.

Často to nejde hned napoprvé – jen zřídka si nasadíte brýle a okamžitě víte, že vám sedí. Pokud chceme investovat do drahých – ať už dioptrických, nebo slunečních – brýlí, není od věci navštívit optiku, kde vám umějí poradit, ale zároveň nejsou moc úzkoprsí a neřídí se jen tvarem obličeje a účesem, ale i vaší osobností, celkovým stylem a v neposlední řadě sebevědomím.

Velmi záleží na tom, kterou část své osobnosti chci vyjádřit. Vždycky mě fascinovalo, s jakou grácií a sebevědomím nosí Francouzky kulaté brýle – a to bez ohledu na tvar obličeje. Nebo Italky a jejich barevně i tvarově výrazné obroučky. Když je žena bohyně a nebojí se svou osobnost vyjádřit, může nosit téměř vše.

čerpáno z drogerieteta.cz