Revex RX

 • Kolekce REVEX obsahuje také sportovní brýle,které ovšem i přez sportovní účel stále plní designový prvek k vašemu outfitu
 

Žijete v domnění, že sportovní brýle nedokáží být zároveň módním doplňkem? Naše sportovní sluneční brýle vás přesvědčí, že jsou nejen ochrannou při venkovních aktivitách, ale zejména ženy ocení jejich design a barevné provedení. Plní tedy zároveň funkci ochrany a módního doplňku pro každou příležitost. Oceníte je na horách při lyžování, turistice, běhu, cyklistice, kdekoliv kde je třeba chránit svůj zrak před sluncem a nečistotami. Naše brýle splňují nejpřísnější evropské normy. Brýle jsou vyrobeny a testovány z kvalitních materiálů a splňující optimální UV ochranu pro váš zrak. Tvrzený a odolnější plast chrání brýle proti poškrábání a rozbití.

 

Level one

  

         

Kvalitní značka Level One má širokou škálu slunečních brýlí jak pro muže, tak pro ženy podle nejnovějších trendů. Brýle už dávno neslouží jen pro ochranu očí ale jsou  nezbytný doplněk pro každodenní používání jako je pobyt na pláži, nebo v městských ulicích. Značka Level One se také věnuje kategorii sportovní brýle které chrání váš zrak jak před sluncem tak i ostatním vlivům při sportu.

 

Chraňte své oči před škodlivým UV zářením které na vás při sportu jistě bude působit Zvláště, když se věnujete jakémukoliv sportu, kde jste vystaveni slunci a povětrnostním vlivům, nebo tůrám po horách, kde je slunce ještě více agresivní. Brýle Level One vám zajistí ochranu jak proti slunci, větru, nečistotami spojenými se sportem

 

Dudes & Dudettes

  

         

Kvalitní sluneční brýle jsou důležité nejen pro dospělé ale zejména pro naše nejmenší. Proč jsou dětské sluneční brýle mnohem důležitější než sluneční brýle pro dospělého jedince, vysvětlíme v tomto článku.

Vysoké dávky slunečního záření zvyšují riziko zrakových zdravotních komplikací jako je šedý zákal či makulární degenerace. Toto riziko narůstá s přibývajícím věkem. Nejlepším způsobem, jak toto riziko co možná nejvíce snížit, je začít s ochranou proti UV záření co nejdříve, tedy od útlého věku dítěte. Pojďme se nyní podívat jaká fakta jsou nám k dispozici a čím bychom se měli řídit při výběru slunečních brýlí nejen pro děti, ale zejména pro ně.

 

Důležitá fakta o ochraně dětských očí

Děti jsou vystaveny ultrafialovému (UV) záření více než dospělí.

Děti obvykle tráví podstatně více času venku než dospělí, jsou tedy škodlivému UV záření vystavení déle. Dětské oko má menší schopnost přirozené filtrace UV záření a vysokoenergetického viditelného světla (HEV), to způsobuje, že do dětského oka pronikne více škodlivého záření než u dospělého člověka.

Bohužel, mnoho rodičů si stále neuvědomuje význam dětských slunečních brýlí. Podle průzkumu, uskutečněného v roce 2012 americkou společností The Vision Council, uvedlo 74 % dospělých Američanů, že nosí sluneční brýle pro ochranu před UV zářením, ale pouze 58 % vyžaduje, aby je nosily také jejich děti.

Jak vybrat vhodné dětské sluneční brýle?

Velké a mohutné brýle, které nejsou pohodlné na nošení, mohou vytvářet problémy při výběru dětských brýlí. Při výběru dětských slunečních brýlí je proto velmi důležité věnovat pozornost nejen jejich ochranným vlastnostem, ale také názoru dětí na to co se jim líbí. Pokud se jim budou jejich nové sluneční brýle líbit a budou s v nich cítit dobře, budou je rádi a často nosit.

 • obruba slunečních brýlí by měla být přiléhavá a dostatečně pružná.
 • sluneční brýle musí dobře sedět na nose a dobře kopírovat obličej.
 • kvalitní sluneční brýle jsou označeny nálepkou nebo štítkem, garantujícím ochranu před UVA a UVB zářením.
 • kvalitní sluneční brýle kupujte u renomovaných prodejců, ať už v očních optikách, specializovaných sportovních obchodech, nebo v ověřených e-shopech.
 • pokud si nejste jisti kvalitou ochrany zakoupených brýlí, v každé kvalitní oční optice Vám je na požádání rádi zkontrolují.

Kvalitní sluneční brýle jsou důležité pro všechny věkové kategorie a zde je několik důvodů proč:

 • slunce je největším zdrojem UV záření a modrého světla, produkuje 100x více modrého světla než vnitřní osvětlení.
 • kumulativní účinky modrého světla v průběhu celého života zvyšují riziko poškození sítnice.
 • intenzita UV záření a modrého světla se zvyšuje s nadmořskou výškou o 8 % každých 300 výškových metrů.
 • 50 % celkové dávky UV záření, které vstřebáme za celý život, dosahujeme ve věku do 18 let.

Dětské sluneční brýle

Co všechno bychom měli brát v úvahu při výběru kvalitních dětských slunečních brýlí.

100 % UV ochrana je důležitá

Existují dva typy ultrafialových paprsků, které mohou poškodit oči: UVA a UVB. Pro dostatečnou ochranu očí by měly sluneční brýle pro děti blokovat 100 % UVA i UVB.

Ochrana proti modrému světlu (HEV)

Podobně jako UVA záření, může i vysokoenergetické světlo (HEV) proniknout hluboko do oka a zvýšit riziko poškození sítnice. Zatímco dospělí jsou vystavení modrému světlu hlavně při práci s počítačem, dětem hrozí vyšší riziko v přírodě. Sluneční brýle pro děti by tedy měli blokovat nejen 100 % UVA a UVB ale také co možná nejvíce modrého světla.

Barevný odstín slunečních brýlových čoček

Tmavší barevné odstíny brýlových čoček nemusí ještě nutně znamenat větší ochranu. Brýlové čočky mohou blokovat 100 % UV a velkou část modrého světla v jakémkoliv odstínu, závisí to na jejich vlastnostech.

Kdy by měli děti začít nosit sluneční brýle?

ideální doba je mezi 2,5 až 3 roky věku dítěte. V tomto věku již není problém sehnat brýle, které budou dítěti dobře sedět i na malém obličeji.

čerpáno z modernioptika.cz
autor článku: Pavel Macenauer
foto: shutterstock

 

Revex

Revex bryle na hlave slecny

Značka Revex představuje styl a kvalitu v jednom. Kvalita těchto slunečních brýlí spočívá v polarizačním filtru. Čočky jsou vyrobeny v USA.

Tyto speciálně upravené čočky odráží světlo od lesklých povrchů a umožňuje naprosto jasný a čistý výhled. Brýle Revex jsou ideální pro řidiče a pro ty, kdo rádi rybaří nebo jezdí k moři. Pomocí polarizačních čoček vidí dokonce i pod hladinu. V čem to spočívá? Speciálně upravená čočka odfiltruje sluneční paprsky a odlesky z hladiny a umožní tak vidět pod ni. Brýle s polarizačním filtrem jsou vhodné kvůli bezpečnosti pro řidiče. Tyto brýle snižují námahu při jízdě a snižují únavu očí. Zvýrazňují kontrast barev okolních předmětů a napomáhají zrychlit reakci při hrozícím nebezpečí.

Kolekce REVEX obsahuje také sportovní brýle,které ovšem i přez sportovní účel stále plní designový prvek k vašemu outfitu

Revex bryle na hlave cyklista Žijete v domnění, že sportovní brýle nedokáží být zároveň módním doplňkem? Naše sportovní sluneční brýle vás přesvědčí, že jsou nejen ochrannou při venkovních aktivitách, ale zejména ženy ocení jejich design a barevné provedení. Plní tedy zároveň funkci ochrany a módního doplňku pro každou příležitost. Oceníte je na horách při lyžování, turistice, běhu, cyklistice, kdekoliv kde je třeba chránit svůj zrak před sluncem a nečistotami. Naše brýle splňují nejpřísnější evropské normy. Brýle jsou vyrobeny a testovány z kvalitních materiálů a splňující optimální UV ochranu pro váš zrak. Tvrzený a odolnější plast chrání brýle proti poškrábání a rozbití

 

Jak již vyplývá z názvu, hlavní funkcí slunečních brýlí je ochrana před slunečními paprsky. Jejich funkčnost splňují zatmavená skla a jsou estetickým a typickým doplňkem k opalování u moře, ale jsou vhodné při jakémkoli pobytu venku. Také v zimě chrání před ostrým sluncem na horách. Moderní sluneční brýle se dnes vyrábějí v různých barevných provedeních a tvarech, staly se módním doplňkem a symbolem pro mnoho profesí. Zrak bychom si měli chránit celoročně, jelikož vzrůstá řada vážných onemocnění způsobených slunečním zářením.

UV filtr a skupiny propustnosti světla

Sluneční brýle rozdělujeme do 5 normalizovaných filtrů. Filtr můžete nalézt na stranici společně se symbolem CE (splnění evropských norem).

Kategorie rozdělujeme od 0 do 4:

Kategorie UV filtru 0

Tato kategorie označuje čiré čočky. Brýle s těmito čočkami se používají, když je zamračeno, pro jízdu na kole nebo při lyžování. Slouží jako ochrana proti větru či mrazu.
0 – propustnost světla: 80 – 100%

Kategorie UV filtru 1

Nazýváme ji také kategorie rozjasňujících čoček. Jsou to čočky žluté nebo oranžové. Brýle s tímto filtrem využijete hlavně při lyžování a jízdě na kole, když je zamračeno nebo se stmívá. Kromě ochranné funkce navíc rozjasňují okolí při snížené viditelnosti.
1 – propustnost světla: 43 – 80%

Kategorie UV filtru 2

V této kategorii najdeme klasické světle hnědé čočky. Oceníte je při neostrém slunci, využívají se pro běžné nošení a brýle s těmito čočkami mohou sloužit i jako doplněk při jarních nebo podzimních slunečných dnech. Brýlové čočky se slunečním filtrem 2 jsou vhodné také pro řízení, a to zejména v prostředí, v němž dochází k častému střídání slunečního svitu a stínu.
2 - propustnost světla: 18 – 43%

Kategorie UV filtru 3

Do této kategorie spadají čočky, které jsou jednoznačně nejpoužívanější během léta. Hodí se jak na každodenní nošení, tak pro sportovní aktivity. Jejich předností je, že vás dostatečné ochrání před ostrým slunečním svitem.
3 - propustnost světla: 8 – 18%

Kategorie UV filtru 4

Na brýle s tímto slunečním filtrem narazíte většinou jen ve specializovaných obchodech. Chrání zrak horolezců nebo lidí, kteří se pohybují v prostředí s extrémně ostrým sluncem (pouště nebo ledové či sněhové pláně). Tyto brýle se nesmí používat při řízení automobilu.
4 - propustnost světla: 3 – 8% - pro extrémní podmínky

Polarizační filtr

Revex bryle na hlave slecny

Polarizace úzce souvisí s tématem oslnění. K oslnění dochází, pokud se v prostoru nalézá zdroj, který svým zářením narušuje zrakovou pohodu.Světlo se prostorem šíří od zdroje všemi směry a zároveň dochází k odrazům od lesklých ploch. Tím, že se paprsky šíří prostorem neorganizovaně a vytváří v místech odrazu další nekontrolované zdroje, dochází k oslnění. Díky polarizačnímu filtru se však k oku dostávají pouze světelné vlny (paprsky) jedné roviny, čímž je oslnění eliminováno.

Jaké výhody mají polarizační brýle?

Revex bryle na hlave slecny

 • Snižují nepříjemné oslnění.
 • Zajišťují jasnější vidění a lepší vnímání kontrastu při intenzivním světle.
 • Umožňují lepší vnímání barev při jasném světle.
 • Snižují únavu očí způsobenou prudkým a jasným světlem.
 • Přispívají k pocitu pohodlí při pobytu na slunci.
 • Snižují riziko oslnění, například během řízení.
 • Jsou skvělým doplňkem pro outdoorové aktivity a sport.
 • Umožňují dobré vidění i ve stínu.

A-Collection

Sluneční brýle

 


 

Sluneční brýle nabízejí především ochranu před nadměrným vystavením světlu. Nejrozšířenější ochrana je před ultrafialovým zářením, které má škodlivé účinky na oční čočku a rohovku. V krajních případech může dojít až k různým formám rakoviny očí. Chráněním  zlepšují vizuální pohodlí a jasnost zraku.

Jak již vyplývá z názvu, hlavní funkcí slunečních brýlí je ochrana před slunečními paprsky. Jejich funkčnost splňují zatmavená skla a jsou estetickým a typickým doplňkem k opalování u moře, ale jsou vhodné při jakémkoli pobytu venku. Také v zimě chrání před ostrým sluncem na horách. Moderní sluneční brýle se dnes vyrábějí v různých barevných provedeních a tvarech, staly se módním doplňkem a symbolem pro mnoho profesí. Zrak bychom si měli chránit celoročně, jelikož vzrůstá řada vážných onemocnění způsobených slunečním zářením.

UV filtr a skupiny propustnosti světla 

Sluneční brýle rozdělujeme do 5 normalizovaných filtrů. Filtr můžete nalézt na stranici společně se symbolem CE (splnění evropských norem). 

Kategorie rozdělujeme od 0 do 4:

Kategorie UV filtru 0

Tato kategorie označuje čiré čočky. Brýle s těmito čočkami se používají, když je zamračeno, pro jízdu na kole nebo při lyžování. Slouží jako ochrana proti větru či mrazu.
0 – propustnost světla: 80 – 100% 

Kategorie UV filtru 1

Nazýváme ji také kategorie rozjasňujících čoček. Jsou to čočky žluté nebo oranžové. Brýle s tímto filtrem využijete hlavně při lyžování a jízdě na kole, když je zamračeno nebo se stmívá. Kromě ochranné funkce navíc rozjasňují okolí při snížené viditelnosti.
1 – propustnost světla: 43 – 80%

Kategorie UV filtru 2

V této kategorii najdeme klasické světle hnědé čočky. Oceníte je při neostrém slunci, využívají se pro běžné nošení a brýle s těmito čočkami mohou sloužit i jako doplněk při jarních nebo podzimních slunečných dnech. Brýlové čočky se slunečním filtrem 2 jsou vhodné také pro řízení, a to zejména v prostředí, v němž dochází k častému střídání slunečního svitu a stínu.
2 - propustnost světla: 18 – 43%

Kategorie UV filtru 3

Do této kategorie spadají čočky, které jsou jednoznačně nejpoužívanější během léta. Hodí se jak na každodenní nošení, tak pro sportovní aktivity. Jejich předností je, že vás dostatečné ochrání před ostrým slunečním svitem.
3 - propustnost světla: 8 – 18%

Kategorie UV filtru 4

Na brýle s tímto slunečním filtrem narazíte většinou jen ve specializovaných obchodech. Chrání zrak horolezců nebo lidí, kteří se pohybují v prostředí s extrémně ostrým sluncem (pouště nebo ledové či sněhové pláně). Tyto brýle se nesmí používat při řízení automobilu.
4 - propustnost světla: 3 – 8% - pro extrémní podmínky

 

Více zde

More Articles ...